• Co jest przyczyną zakłóceń sieci WI-FI?
  To, co sprawia, że ​​bezprzewodowa sieć lokalna (WLAN) jest tak użyteczna — czyli brak przewodów — sprawia również, że Twoja sieć WiFi jest podatna na zakłócenia. Medium radiowe, takim jest powietrze jest wspólne dla wszystkich urządzeń nadawczych i może powodować niską siłę sygnału, powolne połączenie z Internetem, powolne przesyłanie plików między … Czytaj więcej.
 • Home Office w czasach kryzysu – Remote Access Point (RAP)
  Obecne czasy związanie z pandemią Coronavirusa i sytuacja epidemiologiczna, spowodowały bardzo wysokie zapotrzebowanie na pracę zdalną dla wszystkich pracowników biurowych niezależnie od branży czy też rodzaju pracy wykonywanej przez pracownika.  Dla działów IT to także bardzo duże przedsięwzięcie techniczne oraz logistyczne ponieważ stają oni przed koniecznością uruchomienia zdalnego dostępu do zasobów … Czytaj więcej.
 • Interferencje WiFi – niewidzialny zabójca sieci
  Interferencje WiFi – niewidzialny zabójca sieci Interferencje WiFi – każdy admin o nich słyszał, każdy admin wie, że jakieś tam interferencje zawsze występują i trzeba się do nich przyzwyczaić… ale nie każdy wie jak je rozpoznać i jak weliminowac ten jeden z głównych problemów sieci WiFi. W skrócie rzecz ujmując … Czytaj więcej.
 • Roaming WiFi- tu masz problem
  Roaming WiFi – tu masz problem Podczas wielu rozmów z obecnymi lub potencjalnymi klientami, zgłaszającymi problem z siecią bezprzewodową możemy usłyszeć najczęściej: „siec nie działa, zrywa połączenia”. Pierwsze co może przyjść do głowy to kwestie propagacji fali w pasmie 2.4GHz i 5GHz – brak zasięgu sieci bezprzewodowej czy tez interferencyjne … Czytaj więcej.
 • RSSI, SNR, Data Rate – jak czytać wyniki Audyt sieci WiFi
  Podpisanie zlecenia, audyt sieci wifi, parę dni oczekiwania i otrzymujemy… raport z pomiarów sieci bezprzewodowej analizujący naszą sytuacje radiową. Pierwszy rzut oka i okazuje się nasz raport to kilkadziesiąt stron grafik i opisów zawierających takie nazwy i skróty jak: RSSI, SNR, RTP,  Channel Overlap, Data Rate, Throughput i inne. Na co … Czytaj więcej.
 • Segmentacja sieci LAN/WLAN
  Segmentacja sieci W wielu polskich firmach VLANy (IEEE 802.1Q) są technologią, która zapewnia segmentacje sieci pozwalającą na podział sieci LAN na mniejsze części. Teoretycznie segmentacja na VLANy pozwala na odseparowanie od siebie konkretnych urządzeń lub grup użytkowników, zapewniając większe bezpieczeństwo. W jaki sposób zapewnione jest bezpieczeństwo? Urządzenia będące w jednej … Czytaj więcej.
 • Short Guard Interval – kiedy gorzej znaczy lepiej
  Jak często spotykamy się z źle skonfigurowanymi sieciami bezprzewodowymi? Niestety złe konfiguracje użytkowników lub powierzenie konfiguracji standardowym algorytmom kontrolera sieci bezprzewodowej, w tym parametr Short Guard Interval, to pierwszy i obok ogólnych interferencji innych systemie 802.11, główny problem sieci bezprzewodowych.  Niestety część z tych problemów dotyczy właśnie standardowych konfiguracji dostępnych … Czytaj więcej.
 • Szkolenia Ekahau
  Ekahau to firma zajmująca się projektowaniem i zarządzaniem sieciami Wi-Fi. Oferuje ona szkolenia z zakresu projektowania, implementacji, diagnostyki i zarządzania sieciami Wi-Fi przy użyciu narzędzi Ekahau. Na dzień dzisiejszy są to trzy rodzaje szkoleń ECSE (Ekahau Certified Survey Engineer), w tym: ECSE Design ECSE Design to zaawansowane szkolenie projektowe dla … Czytaj więcej.
 • WiFi 6 (802.11ax) – czy warto myśleć o wymianie sprzętu?
  WiFi 6 (802.11ax) – czy warto myśleć o wymianie sprzętu? WiFi 6 czyli uproszczone nazewnictwo standardu 802.11ax. Szybsze, bardziej wydajne dostosowane do najnowszych standardów – o tym mówią nam wszyscy czołowi producenci sprzętu. A jak jest naprawdę, czy warto myśleć już o wymianie hardware i jeśli warto to w jakich … Czytaj więcej.
pl_PLPolish