Audyt bezpieczeństwa sieci WiFi

Audyt bezpieczeństwa sieci WiFi umożliwia weryfikację stanu zabezpieczenia sieci bezprzewodowej, zarówno jeśli chodzi o podatność sieci na działania osób trzecich (atakujących) ale także na działania innych systemów 802.11. Oferujemy przeprowadzenie kompleksowych testów penetracyjnych z poziomu atakującego, wykorzystując narzędzia ogólnodostępne, ale także własne.

Identyfikujemy podatności występujące w sieci bezprzewodowej a także sieci przewodowych. Analizujemy możliwość wykonania najbardziej popularnych ataków na sieć bezprzewodową. W przypadku korzystania z zabezpieczeń typu PSK weryfikujemy poziom skomplikowania hasła a poprzez weryfikacje hasła w ataku typu słownikowego. Raport przygotowany po audycie opisuje sposób, w jaki można zoptymalizować działające w systemie zabezpieczenia, wskazuje ewentualne słabe punkty zabezpieczenia sieci a także sposoby radzenia sobie z podatnościami w tym proponujemy zmiany konfiguracyjne.

Systemy wIDS/wIPS

Oferujemy modyfikację konfiguracji lub tez uruchomienie systemów wIPS/wIDS uruchomianych w sieci 802.11 klienta. Dodatkowo należy pamiętać, że bez prawidłowo uruchomionego systemu wIPS/wIDS w środowisku sieci bezprzewodowej, Twoja sieć jest nie tylko podatna na ataki, ale także będzie działać nieprawidłowo (Wireless DoS attack) powodując niską jakość usług dla klientów sieci. Uruchamiamy i konfigurujemy systemy wIDS/wIPS czołowych producentów (Cisco/Aruba/Alcatel-Lucent Enterprise/Extreme), po uprzedniej analizie działania sieci bezprzewodowej.

WPA3

Oferujemy dostosowanie konfiguracji obecnie używanych kontrolerów czy Access Pointów do działania zgodnie ze standardem WPA3. W związku z tym, że standard WPA3 musi być wspierany zarówno przez infrastrukturę sieci bezprzewodowej jak i klientów, audyt bezpieczeństwa sieci WiFi opiera się także o analizę możliwości uruchomiania WPA3 na urządzeniach końcowych. Weryfikujemy możliwość upgrade update hardware i/lub software, proponując rozwiązania alternatywne tam gdzie nie jest możliwe zastosowanie WPA3 na obecnie używanym sprzęcie czy oprogramowaniu.


Skontaktuj się z nami


pl_PLPolish