Pomiary i analiza sieci WiFi

Nasza oferta obejmuje pomiary sieci wifi oraz analizę problemów w sieciach bezprzewodowych w biurach, halach produkcyjnych oraz magazynach. Standardowe pomiary i analiza obejmują:

  • Badanie i analiza wykorzystanie kanałów w pasmie 2.4Ghz i 5GHz przez system klienta i analiza interferencji międzykanałowych.
  • Badanie mocy sygnału wykorzystywanych punktów dostępowych w środowisku klienta w tym występowanie martwych stref w pasmie 2.4Ghz i 5GHz.
  • Badanie mocy sygnału w przypadku awarii jednego lub większej ilości punktów dostępowych.
  • Badanie wpływu innych sieci bezprzewodowych na środowisko klienta. Pomiary SNR (signal to noise ratio) w tym występowania wrogich punktów dostępowych (“rogue AP”).
  • Analiza całego widma radiowego pod kątem występowania obcych sieci oraz zakłóceń w tym zakłóceń niepochodzących z systemów 802.11.
  • Problemy aplikacyjne wynikające z problemów sieci bezprzewodowych tj. roaming klientów, problemy z VoIP/Video (jitter, packet loss, round trip packet)
  • Badanie i analiza pojemności systemu w tym wydajności Access Pointow
Pomiary Wifi - Ekahau

W trakcie wykonywania usługi pomiary sieci wifi korzystamy z profesjonalnego oprogramowania oraz sprzętu Ekahau Site Survey, który pozwala nam na wizualną analizę problemów a także daje nam zestaw narządzi do tzw. „live troubleshooting” sieci bezprzewodowych.

Każdy z naszych klientów, po przeprowadzeniu pomiarów, otrzymuje szczegółowy raport z działania sieci wraz z informacjami o sugerowanych zmianach w lokalizacji Access Pointow czy zmianach konfiguracyjnych kontrolera sieci bezprzewodowej. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na sugerowanie zmian w konfiguracji kontrolerów wszystkich czołowych producentów tj. Cisco, Cisco Meraki, Aruba Instant, Aruba AOS, Alcatel Lucent, Extreme Networks

W przypadku bardziej skomplikowanych problemów, przeprowadzimy dla Ciebie pełen troubleshooting sieci bezprzewodowej – nie tylko wykonamy pomiar RF’owy środowiska, ale przeanalizujemy komunikację w warstwie L1/L2 oraz L3 urządzeń bezprzewodowych. Pamiętaj, że nie każda firma posiadająca Ekahau potrafi rozwiązać Twoje problemy z siecią bezprzewodową.

Raporty, analizy oraz konsultacje wykonujemy, w zależności od wyboru, w języku polskim oraz angielskim.

Przykładowy plik raportu z pomiarów i analizy sieci. Parametry sieci:

  • Siec oparta o kontroler Cisco WLC 2504
  • Ilość AP: 7
  • Ilosc użytkowników: okolo 70


Kontakt

Potrzebujesz wyceny pomiarów sieci bezprzewodowej w swojej firmie? Skontaktuj się z nami.

pl_PLPolski