Projektowanie sieci WiFi

Sieci bezprzewodowe jeszcze do niedawna były odbierane  przez działy IT jako wolniejszą, mniej wydajną i mniej bezpieczna  alternatywa dla tradycyjnej sieci LAN. Z uwagi na coraz większe zapotrzebowanie pracowników firm na urządzenia mobilne oraz wszechobecny trend mobilności, działy IT uważa ją za wymagany standard, który jest niezbędnym warunkiem realizacji procesów w przedsiębiorstwie. Projektowanie sieci WiFi ma zminimalizować problemy na etapie uruchomienia sieci bezprzewodowej, poprzez odpowiedni dobór ilości oraz modeli Access Pointow. Projektowanie sieci WiFi stało się niezbędnym standardem do uruchomienia podstawowych usług sieci bezprzewodowych dla użytkowników końcowych.

Profesjonalne narzędzie – Ekahau

Radio projektowanie sieci wifi wykonujemy wykorzystując profesjonalne oprogramowanie Ekahau Site Survey za pomocą którego szacujemy rozmieszczenie AccessPointow w taki sposób, by siła sygnału była optymalna, nie występowały interferencje miedzy kanałowe oraz została zachowana odpowiednia pojemność sieci czyli jej zdolność sieci do zachowania wydajnego oraz stabilnego i niezawodnego połączenia na danym obszarze w zależności od jej obciążenia. Odpowiednie modele matematyczne zaszyte w oprogramowaniu Ekahau Site Survey, pozwalają nam na uzyskanie danych wyjściowych, które uwzględniają, tłumienność ścian, sufitów i innych przeszkód terenowych.

Przy projektowaniu sieci bezprzewodowej może okazać się konieczne wykonanie wizji lokalnej, podczas której badana jest obecność i wpływ sąsiednich sieci Wi-Fi w tym możliwe zakłócenia oraz interferencje z różnych źródeł w tym z tych źródeł nie będącymi urządzeniami 802.11.

Etapy projektowania sieci wifi

  1. Wysyłasz nam wymagania co do sieci tj. opis budynku, biura, pomieszczenia, ilość urządzeń które maja korzystać z sieci, usługi które będą w sieci uruchomione. Informujesz nas z jakiego typu (jakiego producenta) Access Pointów chcesz korzystać.
  2. My przedstawimy wycenę – Ty ją akceptujesz. Wyznaczamy termin wykonania projektu.
  3. Wysyłasz nam plik .PDF lub .DWG (AutoCad) na podstawie którego rozrysowujemy plan pomieszczeń i nanosimy na niego tłumienności obiektów tj. ścian, regałów, biur itp.
  4. W razie konieczności zadajemy pytania co do samych pomieszczeń lub budynku UWAGA: okazać się konieczne wykonanie wizji lokalnej, podczas której badana jest obecność i wpływ sąsiednich sieci Wi-Fi
  5. Otrzymujesz raport, w którym otrzymujesz informacje co do konkretnego rozmieszczenia Access Pointów, w tym rozrysowujemy trasy kablowe i opisujemy ewentualne punkty dystrybucyjne. Raport zawiera teoretyczne wartości przepustowości, zakłóceń między kanałowych, teoretyczne wartości opóźnień w sieci oraz jej pojemności.

Niezależne doradztwo w zakresie projektu sieci, doboru rozwiązań oraz pomoc na etapie ofertowania

Wykupując u nas usługę projektu sieci bezprzewodowej otrzymasz listę Tzw. Bill of Materials (BOM), kilku wybranych przez Ciebie lub przez nas producentów sprzętu sieciowego. Zestawienia będą przygotowane pod Twoje wymagania odnośnie sieci oraz dostosowane do Twojego budżetu. Jako niezależni konsultanci nie chcemy pośredniczyć w zakupie sprzętu ale pomożemy Ci uzyskać najlepsza ofertę na rynku.

Wykupując u nas usługę projektu sieci bezprzewodowej otrzymujesz pewność, że Twoja sieci będzie działała prawidłowo na zaprojektowanym przez nas sprzęcie i oprogramowaniu, a oferta przygotowana przez resellerow sprzętu IT będzie najbardziej korzystna.

Sprawdź nasze referencje lub przeczytaj na blogu jak pomogliśmy klientowi  zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy Euro.

Wdrożenie

Zajmujemy się także konfiguracją sieci typu Enterprise. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w realizacjach systemów opartych miedzy innymi o: kontroler sprzętowy, wirtualny, rozproszony, kontroler w chmurze takich producentów jak Aruba a Hewlett Packard Enterprise Company, Cisco Systems, Cisco Meraki, Alcatel Lucent Enterprise.


Skontaktuj się z nami

pl_PLPolski