Ekahau to firma zajmująca się projektowaniem i zarządzaniem sieciami Wi-Fi. Oferuje ona szkolenia z zakresu projektowania, implementacji, diagnostyki i zarządzania sieciami Wi-Fi przy użyciu narzędzi Ekahau.

Na dzień dzisiejszy są to trzy rodzaje szkoleń ECSE (Ekahau Certified Survey Engineer), w tym:

 1. ECSE Design – szkolenie skupiające się na projektowaniu sieci Wi-Fi przy użyciu narzędzi Ekahau, zawierające zarówno teoretyczne jak i praktyczne aspekty projektowania.
 2. ECSE Advanced – zaawansowane szkolenie projektowe, przeznaczone dla doświadczonych projektantów sieci Wi-Fi, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności projektowe i poznawać nowe technologie.
 3. ECSE Troubleshooting – szkolenie dla specjalistów zajmujących się diagnostyką i rozwiązywaniem problemów z siecią Wi-Fi, w którym skupia się na metodach i narzędziach diagnostycznych, a także na rozwiązywaniu problemów związanych z infrastrukturą sieciową.

ECSE Design

ECSE Design to zaawansowane szkolenie projektowe dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem sieci Wi-Fi, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności i nauczyć się projektować sieci Wi-Fi przy użyciu narzędzi Ekahau. Szkolenie ma na celu zapewnić uczestnikom wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do zaprojektowania wydajnej, stabilnej i skalowalnej sieci Wi-Fi, a także do optymalizacji istniejącej infrastruktury Wi-Fi.

Szkolenie ECSE Design składa się z teoretycznej części oraz praktycznych ćwiczeń, w których uczestnicy korzystają z narzędzi Ekahau, takich jak Ekahau Site Survey (ESS) i Ekahau Sidekick. Podczas szkolenia uczestnicy poznają między innymi takie tematy jak:

 • Zasady projektowania sieci Wi-Fi
 • Charakterystyki sygnału Wi-Fi i sposoby pomiaru siły sygnału
 • Analiza interferencji i szumów
 • Projektowanie sieci Wi-Fi dla różnych typów budynków i środowisk
 • Projektowanie sieci Wi-Fi z uwzględnieniem urządzeń mobilnych
 • Optymalizacja i diagnostyka istniejącej infrastruktury Wi-Fi

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy zdobywają certyfikat potwierdzający ich umiejętności projektowania sieci Wi-Fi przy użyciu narzędzi Ekahau.

ECSE Design to szkolenie skierowane do osób posiadających już pewną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu sieci Wi-Fi. Ekahau zaleca, aby uczestnicy mieli już podstawową wiedzę z zakresu sieci Wi-Fi oraz doświadczenie w pracy z narzędziami projektowymi.

ECSE Advanced

ECSE Advanced to zaawansowane szkolenie projektowe dla doświadczonych projektantów sieci Wi-Fi, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności i poznać najnowsze technologie oraz zaawansowane techniki projektowania sieci Wi-Fi. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do projektowania i wdrażania zaawansowanych sieci Wi-Fi, które spełnią wymagania różnych środowisk i scenariuszy, takich jak hotele, stadiony, centra handlowe, czy szpitale.

Szkolenie ECSE Advanced składa się z teoretycznej części oraz praktycznych ćwiczeń, w których uczestnicy korzystają z narzędzi Ekahau, takich jak Ekahau Site Survey (ESS) i Ekahau Sidekick. Podczas szkolenia uczestnicy poznają między innymi takie tematy jak:

 • Projektowanie zaawansowanych sieci Wi-Fi z wykorzystaniem różnych technologii i standardów, takich jak 802.11ac, 802.11ax, czy MU-MIMO
 • Projektowanie sieci Wi-Fi dla dużych i złożonych środowisk, takich jak hotele, lotniska, szpitale i stadiony
 • Projektowanie i optymalizacja sieci Wi-Fi dla różnych rodzajów aplikacji, takich jak wideo, głos i dane
 • Analiza i diagnostyka problemów związanych z wydajnością sieci Wi-Fi
 • Integracja sieci Wi-Fi z innymi systemami, takimi jak systemy bezpieczeństwa i systemy zarządzania budynkiem
 • Konfiguracja i wdrażanie zaawansowanych funkcji i rozwiązań sieci Wi-Fi, takich jak QoS, VLAN, RRM i inne

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy zdobywają certyfikat potwierdzający ich umiejętności projektowania zaawansowanych sieci Wi-Fi przy użyciu narzędzi Ekahau.

ECSE Advanced to szkolenie skierowane do osób posiadających już zaawansowaną wiedzę i doświadczenie w projektowaniu sieci Wi-Fi oraz znajomość narzędzi Ekahau. Ekahau zaleca, aby uczestnicy mieli już ukończone szkolenie ECSE Design oraz mieli co najmniej roczne doświadczenie w projektowaniu sieci Wi-Fi.

ECSE Troubleshooting

ECSE Troubleshooting to zaawansowane szkolenie, które ma na celu przygotowanie uczestników do diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z sieciami Wi-Fi. Szkolenie skierowane jest do doświadczonych inżynierów i administratorów sieci Wi-Fi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie diagnozowania problemów z sieciami Wi-Fi.

Szkolenie ECSE Troubleshooting składa się z teoretycznej części oraz praktycznych ćwiczeń, w których uczestnicy korzystają z narzędzi Ekahau, takich jak Ekahau Site Survey (ESS) i Ekahau Sidekick. Podczas szkolenia uczestnicy poznają między innymi takie tematy jak:

 • Zasady projektowania sieci Wi-Fi i ich wpływ na diagnostykę i rozwiązywanie problemów
 • Techniki diagnozowania problemów związanych z sieciami Wi-Fi, takie jak analiza interferencji, analiza pokrycia, analiza wydajności, itp.
 • Narzędzia do diagnostyki i rozwiązywania problemów związanych z sieciami Wi-Fi, takie jak analizator widma, narzędzia do monitorowania i diagnozowania, itp.
 • Diagnostyka i rozwiązywanie problemów związanych z konkretnymi aplikacjami, takimi jak wideo, głos i dane
 • Diagnostyka i rozwiązywanie problemów związanych z konfiguracją sieci Wi-Fi, takich jak konfiguracja AP, konfiguracja klientów, konfiguracja sieci bezprzewodowej, itp.
 • Diagnostyka i rozwiązywanie problemów związanych z integracją sieci Wi-Fi z innymi systemami, takimi jak systemy bezpieczeństwa i systemy zarządzania budynkiem

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy zdobywają certyfikat potwierdzający ich umiejętności diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z sieciami Wi-Fi.

ECSE Troubleshooting to szkolenie skierowane do osób posiadających już zaawansowaną wiedzę i doświadczenie w pracy z sieciami Wi-Fi oraz znajomość narzędzi Ekahau. Ekahau zaleca, aby uczestnicy mieli już ukończone szkolenia ECSE Design i ECSE Advanced oraz mieli co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy z sieciami Wi-Fi.

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolski